بلاگ

آیا وب سایت شما ریسپانسیو یا واکنش گرا است ؟

آیا وب سایت شما ریسپانسیو یا واکنش گرا است ؟

آیا وب سایت شما ریسپانسیو یا واکنش گرا است ؟

ریسپانسیو یا واکنش گرا قابلیت نمایش وب بر روی همه دستگاههای هوشمند بر اساس بازه نمایش هر یک از دستگاه ها می باشد.اگر پاسخ شما منفی است ،آگاه باشید که نیمی از مخاطبان خود را از دست داده اید زیرا کاربران وب امروزی از تبلت یا موبایل استفاده می کنند.

چند سالی هست که متقضیان طراحی وب سایت اولین الویت خود را برای طراحی، واکنش گرا بودن آن می دانند زیرا دامنه استفاده از ابزارهای هوشمند به شدت افزایش یافته و صاحبان وب سیات های قدیمی نیز به دنبال راهی برای تغییر تم و ساختار گرافیکی وب سایت خود هستند.

باید بدانید که طراحی ریسپانسیو همزمان با طوفان مترو استایل و ارتقا زبانهای برنامه نویسی مانند html  و css شدت بیشتری پیدا کرد به نحوی که امروزه برای هر طراحی جدید وب سایت این شرایط لحاظ می شود.

اما چطور بفهمیم که وب سایت ما در هر سایزی به بهترین نحو ممکن تغییر سایز داده و اجزای آن به درستی در کنار هم یا زیر هم چیده می شوند ؟ خوب ما مسلما به همه دیوایس ها با این تنوع سایز صفحه نمایش دسترسی نداریم، اما خوشبختانه راهکارهایی وجود دارد که ما را در این مهم یاری می کند.

یکی از این ابزارها افزونه ای برای فایرفاکس است که به نام Web Developer خوانده می شود و پس از نصب آن بر روی مرورگرتان، نوار ابزاری به شما می دهد که اگر به شکل زیر دقت کنید، یکی از ابزارهای آن Responsive Layout است که با انتخاب این گزینه وب سایت شما را در سایزهای مختلف حتی به شکل Landscape یا Portrait نمایش می دهد .

آیا وب سایت شما ریسپانسیو است

اما ساده ترین کار که البته برخی آن را خیلی غیر حرفه ای می دانند اما در مواقع ضرور حداقل ما را مطمئن می کند که این وب سایت ریسپانسیو هست تغییر سایز مرورگر از بزرگ به کوچک است (البته این مورد در برخی از سایت ها عمل نمی کند).

در پایان ذکر این نکته الزامی است که اجرای خوب طراحی ریسپانسیو نیز کاری ظریف و در برخی موارد بسیار پیچیده است زیرا ممکن است وب سایت جداول و محتوای متفاوت و زیادی داشته باشد که همه آنها باید در طراحی لحاظ گردد.

معرفی صفحات جدید در وب سایت به گوگل 7/30/2017 12:26:51 AM

معرفی صفحات جدید در وب سایت به گوگل

وب سایت شما همیشه به واسطه ربات های موتور های جستجوگر که اسپایدر هم نامیده می شوند در حال ایندکس شدن است، مسلما همه میدانند که گوگل بزرگترین موتور جستجوگر جهان است و ثبت صفحات در آن از ارزش بالایی برخوردار است

حذف عناصر ناخواسته از تصاویر با فتوشاپ 7/28/2017 2:35:42 PM

حذف عناصر ناخواسته از تصاویر با فتوشاپ

امروزه نرم افزار قدرتمند فتوشاپ با ابزارهای بینظیر خود کمک شایانی به ویرایش تصاویر می کند، در یکسری از آموزش ها متوالی قصد داریم تا با برخی از ابزارهای آن برای انجام امور روزمره آشنا شویم.این آموزشها ساده و مناسب تمام کاربران است.

تحریم دامنه ها از طرف شرکت ریسلو برای ایران 7/24/2017 10:58:31 PM

تحریم دامنه ها از طرف شرکت ریسلو برای ایران

با توجه به تحریم های موجود علیه کشور،شرکت ریسلو اقدام به تغییر شرایط سرویس دهی و اعمال محدودیت کاربران ایرانی نموده است . و از تاریخ 18 جولای یا 27 تیر ماه در ریجسترار ریسلو امکان ثبت جدید دامنه در اکانت های با مشخصات ایرانی میسر نمی باشد.